Для людей
з порушенням зору

    Діяльність    Безпека на транспорті    Перевезення небезпечних вантажів    Перевірка цистерн для перевезення небезпечних вантажів
Версiя для друку


Перевірка цистерн для перевезення небезпечних вантажів

Інформація стосовно Порядку перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів

Аналіз аварійності під час перевезення небезпечних вантажів показав, що більша кількість аварійних випадків пов'язана з витіканням вантажу, тобто основною причиною аварійної події є технічний фактор – зношеність рухомого складу та відсутність нормативно-правовій бази, яка б регламентувала проведення нагляду за станом котлів цистерн.

Необхідність проведення перевірок цистерн до початку і під час експлуатації та проведення їх випробування незалежною організацією передбачена в міжнародних регламентах з перевезення небезпечних вантажів, таких як: Європейська Угода про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), Правила перевезення небезпечних вантажів (Додаток 2 до СМГС), Регламент про міжнародне залізничне перевезення небезпечних вантажів (РІД), Міжнародний кодекс морського перевезення небезпечних вантажів (МКМПНВ), Європейська угода про міжнародне перевезення небезпечних вантажів внутрішніми водними шляхами (ВОПНВ).

З метою покращання ситуації, відповідно до вимог міжнародного законодавства та Плану імплементації Директиви 2008/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради про внутрішні перевезення небезпечних вантажів, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1159-р, Мінінфраструктури спільно з МВС розроблено Порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів, який затверджено наказом  від 12 травня 2015 року № 166/550 та зареєстровано в Мін’юсті 05 червня 2015 року за № 663/27108 (далі – Порядок).

Вимоги цього Порядку є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання, що є виробниками, власниками, орендаторами або операторами цистерн, а також здійснюють експлуатацію цистерн, їх ремонт, переобладнання, технічне діагностування, перевірку та нагляд за ними.

Порядком встановлюються:

процедура проведення експертної оцінки шляхом технічного діагностування конструкції, технічного стану цистерни та належного функціонування обладнання перед початком їх використання та в процесі експлуатації цистерни у строки, визначені законодавством України у сфері перевезення небезпечних вантажів, з метою забезпечення запобігання аварійних ситуацій, що виникають через витоки небезпечних вантажів, невідповідність конструкції, технічного стану цистерн та їх обладнання вимогам нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів;

вимоги до суб'єктів господарювання, що планують здійснювати перевірку цистерн, та технічних експертів, які залучаються ними до проведення перевірок.

Перевірка цистерн здійснюється шляхом проведення первинних, проміжних, періодичних та позапланових перевірок суб’єктами господарювання, уповноваженими відповідно до компетенції Міністерства інфраструктури України або Міністерства внутрішніх справ України (далі – уповноважений орган) згідно з вимогами розділів IV та V цього Порядку.

При цьому, суб’єкти господарювання, які мають намір проводити перевірки цистерн, установлених на колісних транспортних засобах, звертаються до Міністерства внутрішніх справ України, а для перевірки інших цистерн для перевезення небезпечних вантажів – до Міністерства інфраструктури України.

Звертаємо увагу, що згідно з Порядком на проведення перевірки цистерн не можуть уповноважуватися суб’єкти господарювання – виробники, власники, оператори цистерн та перевізники, а також суб’єкти господарювання, які виконують ремонт чи переобладнання цистерн, що перевіряються. Крім цього, на проведення перевірки цистерн не можуть уповноважуватися суб’єкти господарювання, які представляють інтереси окремих виробників, власників, операторів цистерн, перевізників або окремих суб’єктів господарювання, які виконують ремонт чи переобладнання цистерн.

На виконання Плану імплементації Директиви 2008/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради про внутрішні перевезення небезпечних вантажів, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1159,  та відповідно до вимог глави 6.8 міжнародних регламентів у сфері перевезення небезпечних вантажів, зокрема Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), Правил перевезення небезпечних вантажів (Додаток 2 до СМГС), Регламенту про міжнародне залізничне перевезення небезпечних вантажів (РІД), Міжнародного кодексу морського перевезення небезпечних вантажів (МКМПНВ) та Європейської угоди про міжнародне перевезення небезпечних вантажів внутрішніми водними шляхами (ВОПНВ), розроблено Порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів (далі – Порядок), який затверджений наказом Мінінфраструктури та МВС від 12.05.2015 № 166/550, зареєстрований в Мін’юсті 05.06.2016 за № 663/27108.

Відповідно до Порядку та з урахуванням вимог статті 14 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» окремими розділами ІV та V встановлені вимоги стосовно уповноваження МВС та Мінінфраструктури суб’єктів господарювання на перевірку цистерн, установлених на колісних транспортних засобах та цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному і водному транспорті.

Згідно з пунктом 3 розділу V Порядку повноваження на проведення перевірки цистерн надаються суб’єкту господарювання та анулюються на підставі рішення Комісії з формування та реалізації державної політики щодо перевірки цистерн (далі – Комісія), що утворюється при Мінінфраструктури у складі представників Мінінфраструктури та Укртрансбезпеки.

Відповідно до наказу Мінінфраструктури від 25.09.2015 № 392 затверджено склад Комісії, а наказом Мінінфраструктури від 27.01.2016 № 30 до нього внесено зміни.

22.03.2016 відбулось засідання Комісії, на якому розглядались документи, надані ДП «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту», стосовно уповноваження на перевірку цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному транспорті. За результатами засідання, Комісією прийнято позитивне рішення з вказаного питання, у зв’язку з чим, наказом Мінінфраструктури від 01.04.2016 № 129 ДП «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту» уповноважено проводити перевірку цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному транспорті.

Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку та враховуючи наказ Мінінфраструктури від 01.04.2016 № 129 з метою інформування суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та видів їх діяльності, що є виробниками, власниками, орендаторами або операторами цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному та водному транспорті, а також здійснюють експлуатацію таких цистерн, підготовлено Перелік суб’єктів господарювання, уповноважених на проведення перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному та водному транспорті, який у подальшому буде оновлюватись.  

Перелік суб’єктів господарювання, уповноважених на проведення перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів на залізничному та водному транспорті

Назва підприємства, його місцезнаходження

Інформація про керівника підприємства

Інформація про технічних експертів, номер штампа та клейма

Вид транспор­ту

Правові підстави

Державне підприємство «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту»

49050, м. Дніпропетровськ,

вул. Рибінська, 102

 

Чернієнко Микола Олексійович

(056) 787-18-42

Біленко Олександр Володимирович

001

Старіковський Валентин Олександрович

002

Крамаренко Роман Леонідович

003

Шаповал Володимир  Анатолійович

004

Залізнич­ний

Наказ Мінінфраструктури від 01.04.2016 № 129

ТОВ «Науково-виробниче підприємство випробувальний центр «АЗОВМАШТЕСТ»

04070, м. Київ,

вул. Сковороди Григорія, 17В, офіс 22

Бази перевірок цистерн: м. Одеса, вул. Моторна, 6; Черкаська область, м. Сміла, вул. Незалежності, 61-з

Осипов Олександр Вікторович

098-824-82-62

Рула Антон Сергійович

001

Хомич Дмитро Володимирович

002

Шевченко Владислав
Анатолійович
003

Дмитренко Ярослав Миколайович 

004

Залізничний

Наказ Мінінфраструктури від 21.08.2017 № 287

ТОВ «Сертифікаційний експертний центр АСУ» – вул. Академіка Проскури, 1, м. Харків, а/с 8717

Бази перевірок цистерн:

м. Харків, вул. Велика Панасівська, 89;

Дніпропетровська область, Криворізький район, смт. Радушне,
вул. Нікопольське шосе, 6

Горлов Руслан

тел. (096-377-86-92)

 Конохова Ольга Володимирівна ASU1

Жигло Володимир Борисович ASU2

 Залізничний Наказ Мінінфраструктури від 01.02.2024 № 81

ТОВ «Управляюча компанія «Трансвагонсервіс» – пр-т Берестейський, 14, м. Київ, 01135

База перевірок цистерн:

м. Дніпро, вул. Універсальна, 10

  Бакланов Сергій тел. (050-361-39-62)

Пономаренко Леонід Васильович TVS1

Донєв Олександр Анатолійович TVS2

Барановський Олександр Віталійович TVS3

Шапошник Катерина Михайлівна TVS4

Залізничний 

 Наказ Мінінфраструктури від 07.02.2024 № 110

ТОВ «Спільне Українсько-Німецьке підприємство «Товариство технічного нагляду Діекс» – пров. Джинчарадзе, 8, м. Дніпро, 49040

База перевірок цистерн:

м. Вінниця, вул. Стрілецька, 57.

генеральний директор Гудошник Вадим, тел. (0562) 36- 87-03

Сєдих Олег Євгенович DIEX 03

Килименко Костянтин Вікторович DIEX 08

Черниш Богдан Якович DIEX 12

Залізничний  Наказ Мінінфраструктури від 22.07.2024 № 674

Реєстр цистерн для перевезення небезпечних вантажів, що пройшли перевірку, станом на 05.11.2024

Реєстр цистерн для перевезення небезпечних вантажів, що пройшли перевірку, станом на 30.08.2024​

Реєстр цистерн для перевезення небезпечних вантажів, що пройшли перевірку станом на 01.10.2023

Реєстр цистерн для перевезення небезпечних вантажів, що пройшли перевірку (станом на 01.01.2021)

Реєстр цистерн для перевезення небезпечних вантажів, що не пройшли перевірку (станом на 01.01.2021)