Для людей
з порушенням зору

    Галузі    Сфера комунальних послуг    Управління побутовими відходами
Версiя для друку


Управління побутовими відходами

Наказ Мінінфраструктури від 13 червня 2023 року № 489 «Про затвердження Правил компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 липня 2023 року за № 1271/40327 

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України оприлюднює розроблені та затверджені наказом Мінінфраструктури від 13 червня 2023 року № 489, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 липня 2023 року за № 1271/40327, Правила компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках (далі – Правила).

Цей наказ розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України відповідно до пункту 11 частини першої статті 22 Закону України «Про управління відходами» (далі – Закон).

Затверджені ним Правила визначають умови та вимоги до компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках.

Біовідходи – відходи, що мають властивість піддаватися анаеробному або аеробному розкладу, такі як відходи харчових продуктів або відходи харчової промисловості на всіх етапах виробництва та споживання, відходи від зелених насаджень.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 31 Закону, утворювачі побутових відходів мають право самостійно шляхом компостування обробляти біовідходи на присадибних, дачних і садових ділянках згідно з правилами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Крім того, з метою зменшення захоронення біовідходів центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами, розробляє Національну програму зменшення захоронення біовідходів, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Національна програма зменшення захоронення біовідходів може бути складовою Національного плану управління відходами.

Правилами зокрема встановлено норми компосту для поліпшення якості ґрунтів та їх підживлення, норми компосту для підживлення ґрунтів, норми компостування біовідходів тощо.

НАКАЗ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України "Про затвердження Правил компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках"

Правила компостування біовідходів їх утворювачами на присадибних, дачних і садових ділянках

Додаток 1 до Правил

Додаток 2 до Правил