Для людей
з порушенням зору

    Бізнесу    Інвестору    Морський та річковий сектори    Проекти концесії в морських портах    Проект концесії у порту Херсон
Версiя для друку


Проект концесії у порту Херсон

Херсонський морський торговельний порт

 

 

Морський порт "Херсон" розташований недалеко від гирла річки Дніпро, що впадає в Дніпровську затоку, яка безпосередньо з'єднана з Чорним морем.

 

Порт забезпечує перевалку різних вантажів, у тому числі зернових та харчових вантажів, піску, металобрухту, мінеральних добрив навалом та в упаковці, деревини та інших суховантажів.

 

Державне підприємство «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) є одним з портових операторів у морському порту «Херсон».

 

Підприємство має:

–       20 га площі основної території;

–       6 складів для зберігання генеральних вантажів;

–       11 відкритих складів;

–       5 причалів загальною довжиною 600 м;

–       7,6 м максимальна глибина;

–       13 козлових кранів;

–       6 плавучих кранів;

–       27 одиниць портофлоту;

–       90+ одиниць завантажувальної техніки;

–       залізничне та автодорожнє сполучення;

–       близько 600 кваліфікованих працівників.

 

У 2018 році ХМТП було перевантажено 1,2 млн тонн вантажів, 80% з яких припадає на експортні операції. Виручка за 2018 рік склала близько 150 млн грн.

 

ХМТП, як державне підприємство, зіштовхується зі значними обмеженнями, які стримують його розвиток, у зв’язку з обмеженим доступом державних підприємств до фінансування. Міністерством інфраструктури України було прийнято рішення про застосування механізму концесії, як найкращої форми залучення приватних інвестицій у порт.

 

Запропонована концесія має на меті дати ХМТП можливість відповідати викликам ринку, підвищити конкурентне становище за рахунок комерційної гнучкості та інвестицій у оновлення та будівництво активів.

 

З метою підготовки проекту концесії Міністерством інфраструктури України були залучені Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Міжнародна фінансова корпорація (МФК) у якості радників.

 

Нижче ви можете ознайомитися з детальною публічною інформацією про ХМТП.

 

Доступ до конфіденційної інформації надається лише учасникам концесійного конкурсу після підписання договору про нерозголошення конфіденційної інформації.

 

З питань участі у концесійному конкурсі, просимо звертатися до Міністерства інфраструктури України та/або уповноважених радників:

 

 

okudashov@ifc.org Олег Кудашов (МФК)

martinem@ebrd.com Маркос Мартінез (ЄБРР)


{#HTML_FILES#}