Для людей
з порушенням зору

    Новини    4 Жовтня 2024, 14:02
Версiя для друку


Жінки на шляху до нової професії: стартує проєкт з підготовки майбутнього покоління водійок вантажівок у чотирьох регіонах України

4 Жовтня 2024, 14:02

4 жовтня у Києві презентували Пілотний проєкт з підготовки та працевлаштування водійок вантажівок, що створює нові перспективи для професійної реалізації українських жінок в транспортній галузі. Проєкт реалізується громадською організацією «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України та за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Захід об’єднав урядовців, представників бізнесу та учасниць, які успішно пройшли перші етапи відбору. Ініціатива передбачає не лише отримання водійського посвідчення категорії «С» та «СЕ», але й подальше працевлаштування жінок, що успішно пройшли навчання. Також найкращі учасниці проєкту зможуть пройти додаткове навчання, що відповідає європейським стандартам, та отримати міжнародну кваліфікаційну картку водія комерційного транспорту. Пілотний проєкт охоплює чотири регіони – Київ, Рівне, Тернопіль та Хмельницький. 

За час відбору бажання приєднатись до проєкту виявили понад 1000 жінок та 25 компаній, що займаються перевезеннями. 

«Проєкт демонструє як скоординовані зусилля держави, бізнесу та міжнародних партнерів сприяють розвитку інклюзивної економіки та залученню жінок до тих професій, де сьогодні гостро відчувається кадрова криза. Інтерес до ініціативи – як серед жінок, так і з боку бізнесу – підтверджує потенціал таких проєктів та потребу у їх масштабуванні на всі регіони країни й залучення ще більшої кількості партнерів. Головними у відбудові країни є люди, адже вони закладають фундамент для подальшого розвитку та економічного відновлення нашої держави. Тож маємо створити всі умови для розвитку людського потенціалу», – зазначив Олексій Кулеба, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України.

«Сильна економіка є ключовою не лише для перемоги України у війні, але й для майбутнього. Саме тому Сполучені Штати сфокусовані на підтримці українського бізнесу. Ми співпрацюємо з приватним сектором та Урядом задля розв'язання проблеми браку працівників та масштабування програм з розвитку нових навичок. Ми також скеровуємо зусилля на те, щоб енергетичний сектор продовжував безперебійно працювати, щоб підприємства могли продовжувати роботу. Також ми підтримуємо зусилля щодо розвитку торгівлі та експорту», додав Джон Гінкель, Тимчасово повірений у справах США в Україні.

«Ми впевнені, що цей проєкт відкриває жінкам нові можливості для професійного розвитку та активної участі у зміцненні транспортної інфраструктури країни. Наразі тривають перемовини щодо масштабування цієї ініціативи, що дозволить залучити ще більше жінок у сферу логістики. Загалом у рамках пілотного проєкту вже 25 великих логістичних компаній висловили готовність працевлаштовувати жінок, які закінчать наше навчання. Водночас ключова мета проєкту полягає не лише в працевлаштуванні жінок, але й у створенні стійких умов для компаній, що сприятиме подальшому залученню жінок у цей стратегічно важливий для відновлення сектор економіки.

Стратегічна візія проєкту полягає в тому, щоб закласти основи для довгострокових трансформацій у сфері перевезень, які матимуть вплив на відновлення України та її інтеграцію в глобальні логістичні ланцюги», підкреслив Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад та територій.

У межах презентації було підписано меморандум між представниками бізнесу та Фундацією інституційного розвитку, що передбачає подальшу підтримку проєкту, а також забезпечення працевлаштування кандидаток, які успішно завершать навчання. Ця співпраця сприятиме не тільки професійному розвитку учасниць, але й зміцненню економіки України в цілому.

«Особливість проєкту не лише в отриманні категорії посвідчення та працевлаштуванні. Під час проєкту заплановано низку лекції та навчання, які допоможуть жінкам бути конкурентними на ринку праці. Наприклад, зі стресостійкості, кризової комунікації з контролюючими службами. Також ми будемо супроводжувати жінок на всіх етапах: від навчання до менторства під час працевлаштування, підготовки до проходження співбесіди. 

Проєкт повністю відповідає нашій місії – створювати рівні можливості для всіх. Це не лише про професійне зростання жінок, а й про фундаментальні зміни в суспільстві. Інтеграція жінок у транспортну галузь сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та стійкості економіки в цілому»,– додала Катерина Дацко, виконавча директорка Фундації інституційного розвитку.

Остаточне рішення відбіркової комісії щодо переможниць, які проходитимуть навчання, опублікують на офіційному сайті проєкту після завершення відбору, до 8 жовтня. Результати відбору будуть оголошені за окремими списками на категорію «С» та на категорію «СЕ». У межах програми передбачені практичні заняття, тренінги та наставництво, спрямовані на успішне проходження співбесіди.

«Я дуже рада, що стала частиною цієї ініціативи. Мене відібрали, і я безмежно вдячна за те, що в мене повірили. Хочу запевнити: ми сильні, витривалі, і ставимо перед собою високу планку. Ми впевнено подолаємо всі виклики й станемо гідними працівниками для наших підприємств. Я дякую організаторам за підтримку, комунікацію, прозорість та зрозумілість відбору. Сподіваюсь, що разом з іншими учасницями ми покажемо приклад, що це зовсім не «чоловіча професія», а кермувати вантажівкою – це справа, що до снаги також жінкам. Головне – бажання вчитись!», – розповіла під час виступу Віра Бабій, учасниця пілотного проєкту з підготовки водійок вантажівок.

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах FacebookTwitterTelegram



ВСІ Новини