Для людей
з порушенням зору

    Новини    11 Квітня 2024, 20:19
Версiя для друку


Укрзалізниця розпочала будівництво європейської колії Чоп-Ужгород

11 Квітня 2024, 20:19
Нова колія європейського стандарту — один із проектів державної стратегічної програми розвитку залізничної інфраструктури для інтеграції України до ЄС.
Проект передбачає:
  • будівництво 22 км залізничної колії європейського стандарту (ширина між рейками 1435 мм замість українського стандарту 1520 мм);
  • реконструкцію штучних споруд, об'єктів та мереж інженерного забезпечення (пішохідний міст - 1, малі мости - 3, великій міст - 1);
  • оснащення колії двостороннім напівавтоматичним блокуванням та пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації.
Реалізація проекту дозволить запустити прямі пасажирські маршрути по євроколії з Ужгорода до країн Європи, а також здійснювати пересадки з поїздів в усіх регіонах України для подальших подорожей країнами Європи.
 
«Це важливий проєкт для зв’язку України з європейським транспортними шляхами. Будівництво колії підтримає грантовим співфінансуванням фонд ЄС Connecting Europe Facility (CEF). Саме завдяки успішній участі у конкурсному відборі проектів CEF ще в 2022 році Укрзалізниця отримала можливість розпочати цей проєкт. В перспективі розглядаємо проведення техніко-економічного обґрунтування можливого продовження євроколії від Ужгорода до Львова, що дасть можливість для приєднання Львова до двох Європейських Транспортних Коридорів TEN-T - Рейн-Дунайського та Середземноморського» — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
 
Урочисте укладання першої ланки колії відбулося в присутності премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля та голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Лященка. Основна стадія будівництва має розпочатися в травні цього року, термін реалізації проєкту — 14 місяців. Загальна сума проєкту – 1,3 млрд грн.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 ВСІ Новини