Понад 1200 маршрутів поєднують Україну зі світом: опубліковані відкриті дані з Реєстру міжнародних автобусних маршрутів
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Державною службою безпеки на транспорті продовжують підвищувати прозорість у транспортній галузі. У відкритому доступі тепер можна знайти детальну інформацію у форматі відкритих даних про міжнародні автобусні маршрути, включаючи назви цих маршрутів, графіки руху, розклади та зупинки, протяжність маршрутів, загальний час подорожей, а також про компанії перевізників, які виконують ці маршрути.
Для цього 8 жовтня на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua опубліковано доступ до Реєстру міжнародних автобусних маршрутів.
“На основі Реєстру міжнародних маршрутів вже розроблено та запущено портал autobus.gov.ua. Останній є важливим інструментом реформи міжнародних автобусних перевезень, дозволяє знайти надійного та офіційного перевізника, детально спланувати безпечний маршрут, отримати інформацію про пункти перетину кордону, графік руху, зупинки. Публікація всіх маршрутів на порталі відкритих даних дозволяє не лише забезпечити прозорість у сфері, а створює передумови до повноцінного використання цих даних перевізниками та компаніями з онлайн-продажу квитків. Закликаю останніх використовувати відповідні дані та продавати квитки лише на маршрути, які мають офіційні дозволи. Таким чином ви підтримуєте доброчесний бізнес, легальних перевізників, хто сплачує податки”, – наголосив Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад та територій.
Зокрема, Реєстр відкриває дані про напрямки сполучень. Всього понад 1200 маршрутів поєднують Україну зі світом. Найпопулярнішими містами відправлення є Київ, Одеса та Запоріжжя, а найбільш частими пунктами прибуття — Кишинів, Варшава та Прага. Кишинів приймає 144 регулярні рейси з усієї України, зокрема найбільша кількість рейсів відправляється з Одеси та Києва. Найзахідніший пункт призначення — це Лісабон. Це свідчить про високий попит на міжнародні автобусні перевезення.
Важливо, що опубліковані відкриті дані не містять інформації, яка може загрожувати національній безпеці України.
Ініціативу з відкриття даних реалізує Укртрансбезпека, Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
ВСІ Новини