Міністерство інфраструктури України


Уряд підтримує «зелене» відновлення України, зберігаючи людиноцентричний підхід, — Олександра Азархіна

25 Травня 2023, 20:03
Для багатьох міст України головним завданням сьогодні є виживання в умовах агресії, відновлення і підтримання базових послуг для мешканців. Але вже сьогодні Україна планує відновлення за найвищими екологічними стандартами. Про це розповіла заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна в рамках Брюссельського форуму, організованого Фондом Маршалла.
 
Під час дискусійної панелі «Будуємо заради майбутнього: Зелений план Маршалла для України» заступниця Міністра зазначила, що для впровадження «зелених» принципів в процес відбудови критичним є офіційне закріплення цих намірів. Для України це підтримка «Європейського зеленого курсу» та «Зеленої угоди», зобов’язання досягти нульового рівня викидів парникових газів (Net Zero), а також процес інтеграції до Європейського Союзу, який визначає екологічні питання к пріоритетні.
 
«Єдиний спосіб це все закріпити в процесі відновлення – затвердити це на законодавчому рівні, це є спільним пріоритетом міністерства та профільного комітету. Крім того, Уряд спільно зі Світовим банком вже розробляє методологію пріоритезації проєктів відновлення, згідно з якою кожен проєкт, який фінансується з українського бюджету або міжнародною фінансовою організацією, має бути перевірений в тому числі через призму «зеленої» економіки, циркулярної економіки», – зазначила Олександра Азархіна.
 
На порядку денному багатьох українців сьогодні – виживання та забезпечення базових потреб. Держава пропонує громадянам програми грошової підтримки на поточні ремонти пошкодженого житла, а згодом – ще й компенсації за знищене житло. В умовах війни неможливо вимагати від громадян, щоб після отримання компенсацій вони приїжджали виключно в енергоефективні та екологічні домівки. Проте «зелений» підхід необхідно впроваджувати вже сьогодні.
 
Саме тому уряд звертається до партнерів з проханням підтримувати підприємців і будівельні компанії, які обирають «зелений шлях». Екологічні, сталі рішення, які пропонуватиме бізнес, мають бути дешевшими, більш енергоефективними та як наслідок – менш затратними для громадян.
 
На думку Олександри Азархіної, особливо гостро в умовах війни постало питання децентралізації енергетики, збільшення долі відновлюваних джерел енергії.
 
«Українська енергетична система є надцентралізованою. Через це взимку ми були дуже вразливі до атак. Тому йдеться не лише про довкілля, а й про національну безпеку. Ми повинні переконатися, що у нас є більше потужностей, децентралізованих по всій країні», – зазначила вона.
 
Відновлювати стару, централізовану енергетичну систему не має сенсу. До нового опалювального сезону потрібно будувати нову, розподілену і «зелену» систему – іншого вибору в України просто немає. Саме тому Уряд підтримуватиме «зелене” відновлення України, зберігаючи людиноцентричний підхід, додала заступниця Міністра.
 
Брюссельський форум GMF, який проходить 23-24 травня, є провідною платформою для світових лідерів, політиків та експертів з різних секторів для формування трансатлантичного порядку денного та обговорення найактуальніших глобальних викликів.
 
Ознайомитися з повною відеоверсією виступу можна за посиланням.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.
Адреса цієї сторінки: http://www.mtu.gov.ua/news/34346.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове