Міністерство інфраструктури України


Міністерство відновлення посилює співробітництво з державними і приватними партнерами Республіки Корея в питаннях відбудови

24 Травня 2023, 20:24
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України посилить співпрацю з Міністерством землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея в сфері відновлення Україні. Відповідний Меморандум підписали Міністр землі, інфраструктури та транспорту Вон Хі-рьон та Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
 
Меморандум розрахований на 5 років і спрямований на посилення співпраці з представниками державного і приватного сектору Республіки Корея щодо комплексного територіального планування, містобудування, розвитку транспортної (залізниці, автомобільні дороги та аеропорти) та соціальної інфраструктури, децентралізованої енергетики, співпраці підприємств, дотичних до відбудови, створення нових робочих місць тощо.
 
 
«З початку російського вторгнення Уряд Республіки Корея демонструє послідовну позицію щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Меморандум, який був підписаний сьогодні, започатковує системну двосторонню співпрацю у сфері відновлення. Україна зацікавлена як в обміні досвідом й експертизою, так і в безпосередній участі Уряду та приватних компаній Республіки Корея в проєктах відновлення вже у 2023 році. Зі свого боку ми пропонуємо прозорі процедури, світові стандарти управління та цифрові інструменти, а також всебічне сприяння держави», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
 
Під час зустрічі високопосадовцями та представниками бізнесу Республіки Корея заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна презентувала ключові пріоритети відновлення на 2023 рік. Окремо обговорювались проєкти концесії порту Чорноморська, розвиток Дунайського кластеру та підтримка Зернової ініціативи.
 
Представників Республіки Корея зацікавила цифрова екосистема управління відбудовою DREAM, яку впроваджує Міністерство відновлення. Зокрема, учасники зустрічі поцікавились процедурами завантаження даних та створення проєктів, методологією пріоритезації, інструментами забезпечення прозорості та антикорупційними запобіжниками.
 
«Для наших міжнародних партнерів вкрай важливими є прозорість та підзвітність процесів відбудови та модернізації, і екосистема DREAM забезпечує дотримання цих вимог. Побудована на принципі «всі бачать все», DREAM дозволяє контролювати проєкти відновлення на всіх стадіях та слідкувати за ефективністю витрачання кожної копійки. А методологія пріоритезації, яку ми розробляємо спільно зі Світовим банком, забезпечить прозорі та зрозумілі правила відбору проєктів», – підкреслила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.
 
Крім того, сторони під час зустрічі обговорили можливості співпраці як на міжурядовому рівні, так і на рівні громад, а також спільне навчання спеціалістів для потреб відбудови.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.
Адреса цієї сторінки: http://www.mtu.gov.ua/news/34341.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове