Для людей
з порушенням зору

    Новини    16 Березня 2023, 16:27
Версiя для друку


Діджиталізація українських громад: у країні стартував проєкт «Громада 4.0»

16 Березня 2023, 16:27
15 березня, за участі заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна відбулась презентація акселератора цифрової стійкості «Громада 4.0».
 
Громади, які приєднаються до цього проєкту, отримають експертну підтримку в питанні цифрової трансформації своєї діяльності. Зокрема, завдяки програмі громади зможуть розробити власні цифрові продукти, готові до пілотування.
 
Запуск програми є частиною комплексної стратегії Міністерства відновлення з посилення інституційної спроможності громад, зокрема щодо використання цифрових інструментів та ефективного проєктного менеджменту.
 
«Наявні виклики вимагають від місцевого самоврядування більшої залученості у процеси планування та відновлення регіонів. Коли ми говоримо про посилення спроможностей громад, то перш за все робимо акцент на використанні цифрових інструментів управління, які в рази підвищують ефективність та прозорість процесів.
 
Одним із таких інструментів є Електронна система управління відбудовою. Для ОМС система відкриває доступ до бази типових проєктів, які можна адаптувати під власні потреби. Вона запроваджує зручний механізм долучення представників громади до планування та реалізації проєктів, а також надає можливість презентувати свій проєкт для максимально широкого кола міжнародних донорів та приватних інвесторів, щоб отримати фінансування.
 
Власне тому так важливо, щоб вже зараз ОМС оперативно підключались до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та вносили дані про пошкодження. Вони є основою для подальшого планування відновлення країни, а також ключова підстава для майбутнього стягнення репарацій з країни-агресора», – розповіла Олександра Азархіна.
 
 
За словами заступниці Міністра, Міністерство відновлення наразі працює над системним переосмислення планування регіонального розвитку на основі сучасних технологій та відкритих даних.
 
«Спільно з партнерами ми розробляємо Геоінформаційну систему, яка фактично дозволить створити соціально-економічний портрет кожного регіону та громади. Це дозволить бачити реальну ситуацію з роботою в регіоні, фіксувати зміни в структурі населення, оцінювати наявні інвестиційні можливості та потенційні точки зростання.
 
Вкотре наголошу, що наше ключове завдання у рамках відновлення України - це запровадити нову логіку рішень, де в основі завжди лежать верифіковані та актуальні дані», – розповіла Олександра Азархіна.
 
Олександра наголосила, що для допомоги громадам будуть створені Офіси підтримки реформ при органах місцевого самоврядування. Вони надаватимуть технічну та консультаційну підтримку щодо планування та реалізації проєктів, впровадження цифрових інструментів та підвищення ефективності управління громадою.
 
 
Своєю чергою Міністерство відновлення розраховує на підтримку громад та конструктивний діалог щодо розвитку регіональної політики.
 
Акселератор цифрової стійкості «Громада 4.0 розроблений міжнародною організацією SocialBoost в партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство цифрової трансформації України та за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram.


ВСІ Новини