Міністерство інфраструктури України


Загальна інформація про галузь

Автомобільний та міський електричний транспорт

Згідно із офіційною статистикою Держстату за 2019 рік послугами пасажирського транспорту скористалося 4262,4 млн пасажирів, або 95,0% від обсягу 2018р.

Так, автомобільним транспортом перевезено 1804,9 млн пасажирів (94,7 відсотків до 2018 року);

міським електричним транспортом – 1573,2 млн пасажирів (93,7 відсотків до 2018 року), у тому числі:

трамвай – 627,5 млн пасажирів (94,2 відсотків до 2018 року);

тролейбус – 945,7 млн пасажирів (93,1відсотків до 2018 року).

Загальна кількість пасажирів перевезених автомобільним та міським електричним транспортом (автобус, трамвай, тролейбус) становить 3378,1 млн пасажирів або 79,3 відсотка від загальної кількості перевезених пасажирів усіма видами транспорту.

Міжнародні перевезення

Сучасна світова економіка розвивається колосальними темпами, економічні відносини стають більш комплексними багатошаровими і багатоступінчатими. У забезпеченні сталого розвитку цих відносин важливу роль відіграє транспорт. На даний момент транспортна логістика має багаторівневу складну структуру, а логістичні ланцюжки вражають своєю довжиною та різноманітністю, залучаючи в процес доставки вантажу від виробника до кінцевого споживача різні види транспорту. В умовах конкуренції на ринку міжнародних автомобільних перевезень, основним завданням Міністерства інфраструктури є надання максимального сприяння українським автомобільним перевізниками на державному рівні.

На шляху вирішення даної задачі головною метою є організація максимально-ефективної взаємодії між органами державної влади та громадськістю.

Вирішення питань, які гостро стоять перед перевізниками в процесі здійснення їх основного виду діяльності - міжнародних автоперевезень, є одним із пріоритетних напрямків роботи структурних підрозділів Мінінфраструктури та Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень зокрема.

Серед основних завдань стосовно приведення нормативних актів, які регулюють міжнародні автомобільні перевезення пасажирів та вантажів є розробка нових редакцій наказу Міністерства транспорту України   від 20.08.2004 № 757 «Про впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.08.2004 за № 1075/9674, та від 09.02.2004 № 75 «Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.06.2004 за № 759/9358. Цими наказами визначаються:

  •  порядок видачі дозволів на вантажні перевезення та нерегулярні перевезення пасажирів;
  •  порядок проведення конкурсу на розподіл дозволів ЄКМТ;
  •  порядок відкриття маршрутів регулярних пасажирських перевезень.

У 2020 році зміни стосуватимуться питань автоматизації процесів видачі дозволів на вантажні перевезення та нерегулярні перевезення пасажирів, а також проведення конкурсу з розподілу дозволів ЄКМТ та удосконалення основних засад організації міжнародних перевезень пасажирів.

Розподіл дозволів ЄКМТ на 2020 рік був максимально прозорим та таким, що унеможливив будь-які прояви корупційних ознак в організації даного процесу. Кожен крок розподілу проводився з висвітленням на сайті міністерства переліку всіх заявників та процесів розподілу. 

{#HTML_FILES#}



Адреса цієї сторінки: http://www.mtu.gov.ua/content/zagalna-informaciya-pro-galuz.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове